A bankok lesznek a törlesztési moratórium valódi haszonélvezői?

A változó kamatozású lakossági és vállalkozási hitelek akár több százezer forinttal is növekedhetnek. 
A veszélyhelyzet kihirdetését követően a Kormány bevezette a törlesztési moratóriumot. Ennek hozományaként a Magyar Nemzeti Bank szigorított is a monetáris politikáján. Négyéves csúcspontra emelkedtek a rövid lejáratú bankközi kamatok, ami 80 százalékos emelést jelent. A kamatok megugrása a moratórium leple alatt az adósok előtt rejtve is maradhatnak, főleg ha ezt a tendenciát követi a MNB a továbbiakban és elszállnak a kamatok.
Vajon mennyire tekinthető teljes megoldásnak a Kormány által bevezetett törlesztési moratórium, mely szerint a bankok felszámíthatnak kamatot a moratórium idejére, amivel a követelés növekszik majd? A Kormány rendelkezhetett volna úgy, hogy a bankok a veszélyhelyzet idejére ne szedhessenek kamatot, de ezt a döntést a bankok kezébe adta. Ők élve a lehetőséggel kamatot számolnak fel és ezáltal hosszútávon hasznot húznak a járvány időszakából is. Erkölcsi alapokról, emberségről ez esetben sincs szó részükről.
A bankok által nyújtott, később a kormánytól visszaigényelhető szolidaritási adót sem tartjuk tisztességesnek és elfogadhatónak, ezért egy valódi szolidaritási adót szorgalmazunk. A Mi Hazánk Mozgalom a továbbiakban is ragaszkodik ahhoz, hogy a magyar emberek érdekeit vegye figyelembe a Kormány és ne a bankszektornak kreáljon profitot a veszélyhelyzetben!
Fiszter Zsuzsanna, a Mi Hazánk választókerületi elnöke

További bejegyzések

Két hét haladékot adunk a kormánynak és a MOL-nak!

Dér Dániel

Mondjon le a végrehajtói kar elnöke!

Dér Dániel

Meg kell akadályozni a magyarok vendégmunkásokra cserélését a sopronkövesdi Autolivben

Dér Dániel

Ez az oldal sütiket használ, hogy javítsa az online élményt, lehetővé tegye a tartalom megosztását a közösségi médiában, mérje a weboldal látogatottságát, és az Ön böngészési tevékenysége alapján személyre szabott tartalmakat jelenítsen meg. Ez magában foglalja a keresési eredmények pontosabb megjelenítését, a lényegretörőbb tartalmak és tájékoztató anyagok megjelenítését, a jobb kommunikációt és az oldal teljesítményének javítását.

Elfogadom Bővebben