Miért hallgat az Európai Unió a munkácsi Turul szobor ledöntéséről?

Az Európai Unió állítólag alapértékének tekinti az őshonos nemzetiségek és a nemzeti szimbólumok védelmét is. A kárpátaljai Munkácson, amely több mint egy évezreden át a magyar állam integráns része volt, az ott élő őshonos magyar nemzetiség jelképének, a vár mellett álló Turul szobornak elbontásáról döntött az ukrán többségű képviselő-testület. Annak ellenére hoztak határozatot és döntötték le pár napon belül a szobrot, hogy Magyarország a háború kirobbanásának kezdetétől fogva segíti a menekülő ukrán állampolgárokat. Menekültek tízezreit fogadtuk be, munkát, fedelet biztosítva számukra, folyamatosan segítve a nem magyar anyanyelvűeket is. Emellett sok tonnányi segélyszállítmányt vittünk Ukrajnába. Pontosan látszik az is, hogy elhibázott volt a Fidesz-kormány döntése, amely támogatta Ukrajna uniós csatlakozásának felgyorsítását.

A Mi Hazánk Mozgalom elvárja az Európai Uniótól, hogy nyilatkozzon az ügyben, határolódjanak el az ukránok jogtiprásától, és gyakoroljon nyomást az ukrán államra annak érdekében, hogy tartsák tiszteletben a kárpátaljai magyar kisebbség jogait.

Pakusza Zoltán, a Mi Hazánk alelnöke

További bejegyzések

Vitézy plakátjaival ragasztják le a Mi Hazánk hirdetéseit

Dér Dániel

Mikor utasítja el végre a magyar kormány is a WHO-szerződést?

Dér Dániel

Lesz WHO-szerződés vagy nem? Magyaroknak vagy vendégmunkásoknak építik a jövőt?

Dér Dániel

Ez az oldal sütiket használ, hogy javítsa az online élményt, lehetővé tegye a tartalom megosztását a közösségi médiában, mérje a weboldal látogatottságát, és az Ön böngészési tevékenysége alapján személyre szabott tartalmakat jelenítsen meg. Ez magában foglalja a keresési eredmények pontosabb megjelenítését, a lényegretörőbb tartalmak és tájékoztató anyagok megjelenítését, a jobb kommunikációt és az oldal teljesítményének javítását.

Elfogadom Bővebben