Azonnali vízkormányzást sürget a Mi Hazánk!

Aszályvédelmi operatív törzzsel akarja oltani a tüzet a kormány, miután 15 éven keresztül szinte egy kapavágást nem foglalkoztak ezzel a témával, emiatt ismét a gazdák nyakán az aszály!
Nem egy újabb kifizetőhelyre, hanem vízre van végre szükség, mert van, ahol már az „utolsókat rúgják” a legkitartóbb gazdák is.

Ezt tetézi, hogy szakértők szerint 2025-ös évben az aszály mértéke akár a 2022-es történelmi szárazságot is meghaladhatja. Van olyan része az országnak, ahol az áprilisban remélt 30 mm eső helyett mindössze jó, ha 5 mm esett, az évben szükséges mennyiségnek pedig csupán a fele már esztendők óta.

A tavalyi évben például négyszáz milliárdnyi vízpótló beruházást halasztott el a kormány a Duna-Tisza közi területen, ahol már évtizedek óta percről percre romlik a helyzet. A Mi Hazánk Mozgalom azonnali, hatékony és gyökeres változást sürget a vízkormányzás területén. Elfogadhatatlan, hogy hazánkból még mindig több víz távozik, mint amennyi beérkezik, s ami itthon marad, azt sem a természet, vagy a mezőgazdaság szolgálatába állítják, hanem az akkumulátorgyárakéba, melyek a külföldi multiknak termelik a hasznot.

A Mi Hazánk elvárja a kormánytól, hogy a látszatintézkedések és a témával kapcsolatos teljes fogalmatlanság helyett végre érdemi és előremutató megoldások szülessenek, addig, amíg nem késő!

Dócs Dávid,
a Mi Hazánk alelnöke
a Mezőgazdasági Bizottság
Vízgazdálkodási Albizottságának a tagja

További bejegyzések

A hadiipari privatizáció nemzetbiztonsági kockázat, és az ukrán fegyverkezést szolgálja

Dér Dániel

Csúcsra járatja a „luxizást” a NER-elit!

Dér Dániel

Gyorsabban bújt ki, mint gondoltuk volna a szög a zsákból!

Dér Dániel

Ez az oldal sütiket használ, hogy javítsa az online élményt, lehetővé tegye a tartalom megosztását a közösségi médiában, mérje a weboldal látogatottságát, és az Ön böngészési tevékenysége alapján személyre szabott tartalmakat jelenítsen meg. Ez magában foglalja a keresési eredmények pontosabb megjelenítését, a lényegretörőbb tartalmak és tájékoztató anyagok megjelenítését, a jobb kommunikációt és az oldal teljesítményének javítását.

Elfogadom Bővebben