A „saját” jegybankja szerint is hibás a kormány gazdaságpolitikája!

A kormány 2017 óta az akkumulátorgyárakra és ezen keresztül az Európai Unió által is erőltetett elektromos autókra építi Magyarország gazdasági stratégiáját, arra a feltevésre alapozva, hogy a tisztán elektromos járművek jelentik a jövő hajtásmódját. Ez a hipotézis azonban, látva a német gazdaság helyzetét, teljesen megbukott. Az MNB számításai szerint az akkugyártáshoz kapcsolódó fejlesztések összege mára meghaladja a 6000 milliárd forintot, ami kizárólag a globális multik érdekeit szolgálta, miközben a hazai kkv-szektor az életéért küzd.

A Mi Hazánk Mozgalom szerint az akkuiparba tolt ezermilliárdoknak sokkal jobb helye lett volna a magyar kis- és középvállalkozásoknál, akik magas hozzáadott értékkel termelnek, kutatást és fejlesztést alkalmaznak, hazai munkaerőt foglalkoztatnak és valóban élénkítik a magyar gazdaságot. Magyarországnak a gazdasági függetlenség és az önellátás az egyetlen kiút a mostani válságos időszakból, ehhez viszont mielőbb változtatni kell a kormány által erőltetett hibás gazdaságpolitikán!

Dócs Dávid, a Mi Hazánk alelnöke

További bejegyzések

A középfokú nyelvvizsga írja felül a középszintű nyelvi érettségit!

Dér Dániel

Orbán Covid videója ide vagy oda, Magyarország 4,6 milliárd forintért vásárol Moderna-vakcinákat!

Dér Dániel

Nem támogatjuk a nemátalakító műtéteket!

Dér Dániel

Ez az oldal sütiket használ, hogy javítsa az online élményt, lehetővé tegye a tartalom megosztását a közösségi médiában, mérje a weboldal látogatottságát, és az Ön böngészési tevékenysége alapján személyre szabott tartalmakat jelenítsen meg. Ez magában foglalja a keresési eredmények pontosabb megjelenítését, a lényegretörőbb tartalmak és tájékoztató anyagok megjelenítését, a jobb kommunikációt és az oldal teljesítményének javítását.

Elfogadom Bővebben